Kristillisen kasvatuksen monimuotokoulutus 2019-2020 alkaa syyskuussa

Kristillisen kasvatuksen monimuotokoulutus alkaa jälleen syyskuussa.

Koulutus on tukeva kristillisen kasvatuksen peruspaketti, joka sopii jokaiselle kasvatustyötä tekevälle. Vasta-alkajille se rakentaa vahvaa perustaa ja kokeneemmille tuo uutta näkökulmaa ja rohkaisua.

Monet kristilliset koulut ja päiväkodit edellyttävät henkilökunnan osallistuvan kristillisen kasvatuksen peruskoulutukseen, tämä koulutus vastaa myös siihen tarkoitukseen.

Koulutus järjestetään Kristillisten koulujen ja päiväkotien liitto ry:n ja Suomen teologisen opiston yhteistyönä Tampereella. Tarkemmat tiedot ja ilmoittautumislomakkeen löydät teologisen opiston nettisivuilta täältä. Ilmoittaudu mielellään elokuun loppuun mennessä.

Tervetuloa mukaan!

2019-08-03T08:29:24+00:00 03.08.2019|Yleinen|