Kristillisen kasvatuksen monimuotokoulutus 2018-2019 alkaa syyskuussa

Järjestyksessään toinen Kristillisen kasvatuksen monimuotokoulutus alkaa jälleen syyskuussa. Ensimmäisen vuoden kurssikokemukset ovat olleet rohkaisevia, ja kertyneen kokemuksen seurauksena seuraavasta on tulossa entistäkin parempi!

Koulutus on tukeva kristillisen kasvatuksen peruspaketti, joka sopii jokaiselle kasvatustyötä tekevälle. Vasta-alkajille se rakentaa vahvaa perustaa ja kokeneemmille tuo uutta näkökulmaa ja rohkaisua. Monet kristilliset koulut ja päiväkodit edellyttävät henkilökunnan osallistuvan kristillisen kasvatuksen peruskoulutukseen, tämä koulutus vastaa myös siihen tarkoitukseen.

Koulutus järjestetään Kristillisten koulujen ja päiväkotien liiton ja Suomen teologisen opiston yhteistyönä Tampereella. Tarkemmat tiedot ja ilmoittautumislomakkeen löydät teologisen opiston nettisivuilta täältä.

Tervetuloa mukaan!

2019-08-03T00:09:47+00:00 10.04.2018|Yleinen|